Program online konference 2020

PÁTEK 20. 11. 2020

(celý páteční program je s překladem do češtiny)

09:00 – 09:30  úvodní slovo

  • zástupci Euroguidance, DZS a IVP ČZU
  • KAREL NĚMEJC – IVP ČZU
  • JANA MALÁ – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
  • KOEN NOMDEN – Evropská komise
  • JITKA MORČUŠOVÁ (DZS), PAVLA ŠAFRÁNKOVÁ (ÚP), MATĚJ BULANT (NPI)

09:30 – 11:15 panelová diskuze

  • TRISTRAM HOOLEY (moderátor), THOMAS DIENER, JAANA KETTUNEN,  JEROME ROSSIER, JIRI VOTAVA (hosté)- Potřebujeme nalézt nové pojetí kariérového poradenství ve světle nynější pandemie?

11:15 – 11:30 pauza

11:30 – 12:15 – plenární vystoupení

  • JITKA JIRSÁKOVÁ A JIŘÍ VOTAVA – Subjektivní připravenost žáků středních odborných škol na pracovní trh 
  • PETR HLAĎO – Absolventi středního odborného vzdělávání na trhu práce – co zvyšuje jejich šanci na získání zaměstnání?

12:15 – 13:00  polední pauza

13:00 – 14:45  hlavní paralelní sekce  – “dvě strany jedné mince”

Reflexe ze strany  trhu práce

  • MATĚJ MATOLÍN – Efektivní budování osobního brandu
  • TOMÁŠ  ERVÍN DOMBROVSKÝ – Pracovní trh v průběhu koronakrize
  • PETR NOVÁK – HR je srdcem každé firmy či společnosti 

Reflexe ze strany poradenství a vzdělávání 

  • GERT VAN BRUSSEL – IAEVG
  • STANISLAV ŠTECH – UNESCO 
  • NINA ALHORS – EUROGUIDANCE
  • příklady z praxe poradenství z Evropy – oceněné příspěvky

14:45 – 15:00  pauza 

15:00 – 16:30  plenární vystoupení 

  • VÝHERCI Národní ceny kariérového poradenství 2020 – udílení cen
  • prezentace vítězných příspěvků

 

SOBOTA 21. 11. 2020

 

09:30 – 11:00  5 paralelních sekcí

  1. Udržitelná sociálně spravedlivá společnost: Role kariérového poradenství (v češtině a angličtině, s překladem do obou jazyků) – moderace Kateřina Hašková a Gabriela Kabotová
  2. Kulatý stůl  Euroguidance a NPF (v češtině) – moderace Petr Chaluš a Martina Milotová
  3. Vzdělávání a rozvoj poradců (v češtině) – moderace Jitka Jirsáková
  4. Přístupy (v češtině) – moderace Libor Komárek
  5. Various perspectives from HEIs (v angličtině) – moderace Iva Kirovová

ANOTACE jednotlivých sekcí a příspěvků zde. 

11:00 – 11:15  pauza

11:15 – 12:45  5 paralelních sekcí

  1. Workshopy (v češtině) – moderace Gabriela Kabotová
  2. Rozvoj systému (v češtině, s překladem do angličtiny) – moderace Lenka Hloušková a Přemysl Gubani
  3. Online dimenze (v češtině) – moderace Petr Chaluš a Zuzana Freibergová
  4. Metody a inovace (v češtině) – moderace Jitka Jirsáková a Jiří Votava
  5. Methods and tools (v angličtině) – moderace Iva Kirovová

ANOTACE jednotlivých sekcí a příspěvků zde. 

12:45 – 13:15  zakončení  konference – plenární vystoupení

  • reflexe  – moderátoři  paralelních sekcí – členové vědeckého výboru konference
  • výstupy akce – PETR CHALUŠ, GABRIELA KABOTOVÁ, JITKA JIRSÁKOVÁ, JIRI VOTAVA